Közölte a Jobbik a Mandinerrel, mi az álláspontjuk Magyar Péter mentelmi jogával kapcsolatban
Magyar Péter botrányairól és mentelmi jogának tárgyalásáról kérdeztük a hazai ellenzéki pártokat.
Azok tűntek fel a háttérben, akik korábban nem igazán szimpatizáltak a párttal.
Gyöngyösi Márton Jobbik-elnök a párt februári kongresszusán jelentette be, hogy búcsút mondanak eddigi pártnevüknek, és a jövőben már Jobbik-Konzervatívok néven politizálnak tovább. A politikus az eseményen hangsúlyozta továbbá azt is, hogy a „baloldali kakasviadalba” nem terveznek beleállni. Beszédében kitért arra is, hogy a jövő évi EP- és önkormányzati választás sorsdöntő lesz a Jobbik életében, a Magyar Hangnak adott interjújában úgy fogalmazott, ha nem tudnak EP-képviselőt küldeni, lemond pozíciójáról.
A Magyar Nemzet szerdán arról számolt be, hogy Jobbik névváltoztatása nem belső ötlet volt, stratégiai tanácsadók adhatták ezt a tippet a párt vezetésének. A lap meg is nevezi Somogyi Zoltánt és Kész Zoltánt, akik a Civitas Intézet tanácsadói között szerepelnek. A Magyar Narancs írt nemrég egy bővebb cikket a Jobbik átkeresztelése és jövőjével kapcsolatban, amelyben kifejtik, a Jobbik-Konzervatívok tervei között szerepel, hogy létrehoznak egy csapatot, amely a Civitas és az Iránytű Intézet javaslatait és kutatásait értékeli majd.
Somogyi Zoltánt szerdán telefonon értük utol, lapunknak azt mondta az elemző, hogy nem volt szerepe a Jobbik átkeresztelésében. Jelezte, a Civitas nevében nem tud nyilatkozni, majd úgy folytatta, nem is érti, miért szerepel a cikkben és miért is keressük.
Nem volt szerepem, engem nem kérdeztek meg, nem ajánlottam nevet”
– zárta rövidre, majd megjegyezte, elemzői véleménye szerint „ez a név nem a legjobb választás”.
A Civitas Intézet pénzügyi igazgatója, Szélpál Szilárd többek között szerepel Gyöngyösi Márton EP-honlapján feltüntetett hivatalos tanácsadók listáján.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán